5.Kapitola - Trix mají nápadníky

 

Co se to včera stalo?  Holky přemýšlely o událostech předešlých dnů. Techna stále ležela na ošetřovně se zlomeným křídlem a ony nevěděly co počít.

„Pojďte, půjdeme na hodinu.“ navrhla Stella.

Když usedly do lavic, přišla profesorka Pórková s profesorem Paládiem.

„Tak,“ začala, „dnes si dáme testy z bylinek. Každý dostane sešit s perem a půjde do simulační místnosti. Tam budete poznávat a zapisovat rostliny. Půjdete po jednom. Každá má jen půl hodiny, květin je sto. Flóro, jdi první.“

Dívka vešla do místnosti. Dveře se za ní zavřely a Flóra došla nakonec něčeho, co vypadalo jako skákací prkno. Místnost se zlatě rozzářila a Flóra skočila. Dopadla na zelenou louku, kde byla spousta rostlin. Víla si nadšeně prohlížela a zapisovala kvetoucí rostliny. Už měla všechny – ale…! Najednou jí spočinul pohled na květu, který v životě neviděla. Byl liliově bílý, ale lilie to nebyla.

Flóra si pomyslela, že to je temná rostlina a rozhodla se ji prozkoumat. Jenže kolem rostliny se objevil černo šedý kouř a explodoval. Dveře simulační místnosti se otevřely a než omdlela, stihla zahlédnout paládia, jak k ní spěchá. Po té se probrala až na pokoji obklopená kamarádkami.

„Je ti dobře?“ zeptala se jí Bloom.

„Jo, je mi dobře.“ odpověděla Flóra trochu omámeně a zahloubala se do myšlenek. Po chvíli Flóra pokračovala: „Byla tam nějaká zvláštní bylina a měla na květu tohle.“ A nakreslila znak na papír. Byla to – žlutá lebka.

Stella zalapala po dechu.

„To – to není možné, - vždyť to je znamení Smrtihlavovo!“

„Musíme za profesorem Aldemarem!“ rozhodla Bloom okamžitě a vyběhla k jeho učebně. Ostatní se přidaly, ale přes klapot podpatků neslyšely zoufalé Flóřino volání o pomoc.

Flóra nemohla chodit a někdo ji přepadl.

„Profesore! Profesore Aldemare! Křičela Bloom už od dveří. Vypadá to, že Smrtihlav je znovu tady! Flóra našla podivnou rostlinu s jeho znamením!“

„Už vám jdu na pomoc dámy. Ale kde máte Technu a Floru?“

„Techna je na ošetřovně a zdravotnice o ni pečuje a Flora… Jejda!“ vykřikly Winx zděšeně. „Flóra je na pokoji sama!“ Okamžitě se přeměnily na entolomaix a vyletěly za ní. Ale Flóra na pokoji nebyla.

V místnosti byli vidět známky boje, ale Flóra nebyla k nalezení. Jen na zemi ležel kus modrého pláště. Winx poznaly, že Flóra byla unesna.

***

 (Před únosem)

Asi dvě stě mil od Alfei se vznášely Trix.

„Ach jo. My si nikdy nedokážeme najít pořádného chlapa.“ říkala zrovna Icei.

„Hele Icei támhle někdo letí!“ ozvala se Stormi.

„A vypadají dobře.“ usoudila Darci.

„Jen aby to nebyli specialisté a Winx.“ zaváhala Stormi.

Winx ani specialisté to však nebyli. Směrem k nim svištěly tři postavy. Dvě z nich byli Smrtihlavovi bratři a mezi nimi sám Smrtihlav. Zastavily se přímo před nimi a znechuceně si je prohlíželi.

„Kdo jste a co tu děláte?“ optal se Smrtihlav.

„My jsme Trix a doufáme, že nejste na straně Winx.“

„To tedy nejsme. Jsme proti nim. Mé jméno je Smrtihlav a toto jsou moji bratři. Nechcete jít s námi? Právě hodláme, přepadnou Alfeu.“

„Jasně že jdeme s vámi.“ odpověděla za všechny tři Icei a bez zaváhání se všechny tři čarodějky připojily ke Smrtihlavovi a jeho bratrům. Trix neztrácely čas a během letu ke škole víl se snažili vlichotit.

„Jak se jmenuješ?“ zeptala se Stormi toho, který se jí líbil nejvíce a zamrkala na něj řasami.

„Jsem Benezár a jsem čaroděj větrů a vichřic.“

„To je ale náhoda, taky ovládám vichřici.“ já jsem Stormi, usmála se na něj.

„A co ty krasavče?“ optala se Darci toho v modrém a vůbec nesnažila zakrývat svůj zájem.

„Mé jméno je Psákr. Ovládám vodu a mým oblíbeným kouzlem je vlna tsunami.“

„Jé. To je pěkné, já jsem čarodějka psychické síly.“ Icei si usmyslela, že za každou cenu ukořistí toho nejlepšího, a že si získá Smrtihlavovu náklonnost.

To už, ale byli nad Alfeou a z otevřeného okna bylo vidět jak Winx běží pro Aldemara a Flóru nechávají samotnou. Šestice zla snadno prolétla oknem a stanula před bezbrannou Flórou. Flóra sotva stála, proto nemohla bojovat, takže Smrtihlavovi stačil okamžik, aby ji proměnil na malý zelený lísteček. Smrtihlav list sebral a strčil do kapsy. Potom všichni proletěli oknem. Jen Psákr se kápí zachytl o postel a cár látky z jeho pláště spadl na zem.

6. kapitola


Anketa

Ohodnoťte jako ve škole jak se vám tato kapitola líbí:)

1*
28%
5

1
0%
0

2
0%
0

3
6%
1

4
56%
10

5
11%
2

Celkový počet hlasů: 18


Diskusní téma: 5.Kapitola - Trix mají nápadníky

Datum: 26.11.2014

Vložil: stoika

Titulek: medicina

bahrova

Odpovědět

—————

Datum: 26.11.2014

Vložil: stoika

Titulek: medicina

bahova

Odpovědět

—————

Datum: 16.11.2013

Vložil: nikolka

Titulek: winx

já winx miluju a hlavně floru moc se mi tento příběh líbil.

Odpovědět

—————

Datum: 20.11.2013

Vložil: Flóra

Titulek: Re: winx

Dík:D

Odpovědět

—————

Datum: 22.02.2014

Vložil: Karolína Nevrlová

Titulek: Re: winx

Flora je pěkná a taky jí mám moc ráda protože má moc ráda zvířádka

Odpovědět

—————

Datum: 26.11.2014

Vložil: stoika

Titulek: Re: Re: winx

bachova

Odpovědět

—————

Kontakt

Moje Winx