7. Kapitola Leder v lese přesliček

 Ve škole nastoupilo napětí. Protože se rozkřiklo, že jedna z nejpravděpodobnějších a nejnebezpečnějších možností jak smrtihlava zastavit je leder, který leží v obávaném lese přesliček. Každý kdo v kouzelné dimenzi žil věděl, že se v něm skrývá mnoho nebezpečných, zlých a odporných stvoření. Další den byl ten, na který všichni čekali a kterého se obávaly. Nakonec se víly nasnídaly a vypravily k obávanému území bažin. Netrvalo dlouho a stály před ohromným pralesem zatopeným mlhou a pachem hnijícího bláta, které v bažinách leželo nepředstavitelně dlouho dobu. Dívky se pozvolným letem vnořily do hustého oparu. Občas se ozvalo zakřičení dravého ptáka, ale jinak bylo ticho. Žádná z Winx se ale nemohla zbavit pocitu, že je něco, nebo někdo sleduje. A taky že ano. Nedaleko od nich se plížili tři bratři a domlouvaly se jak Lederu jeho moc vzít.

„To je strašné!" Stěžovala si právě Icei „proč jsou Víly vždy první."

„Mě se ptej" Bručela, Stormi „vím toho právě tolik jako ty."

„Ztichněte, ještě nás uslyší" Zaprotestoval benezár. Po této upomínce se zastavili a začaly vymýšlet plán.

„Benezáre ty se nyní přidáš k Winx a budeš nám přinášet Informace. Staneš se naším špehem. My napadneme víly u Lederu, ty už s nimi budeš bojovat proti nám." Prohlásil Smrtihlav. Všichni s plánem souhlasili. Benezár vyběhl z křoví a přidal se k vílám z Alfey a Iris z Lilangridy.

„Ach víly pozor!" Křikl Benezár na Winx a udýchaně se k nim přidal.

„Dej si bacha!" Pohrozila mu Iris.

„Počkejte, chci se k vám přidat. Už nechci mít nic společného se Smrtihlavem a těmi ostatními. Chtěli, abych dělal špeha a řekl jim, k čemu se chystáte!" Pošeptal jim. „Já ale chci dělat špeha pro vás, budu dělat, že jsem s nimi a řeknu jim jen, to co uznáte za vhodné. Souhlasíte?" prohodil tázavě.

„Dobře" souhlasily víly. „Ale zatím tě budeme mít pod dohledem."

Najednou začal les řídnout a zářit. Vešli na mýtinku. Nad ní se vznášela kouzelná mlha, která celé místo zakrývala stejně jako okolní les. Objevil se před nimi obrovský kámen vyhlížející jako kočičí stříbro. Pod ním se válely nejzářivější perly jaké kdy, kdo spatřil. Iris dívky zastavila, pohladila Leder, uklonila se mu a tiše mu pošeptala: „Ach Ledere, prosím tě já a mé kamarádky abys nám daroval nejzářivější perlu moci a kouzel. Než ji ukořistí Smrtihlav."

 Leder jí stejně tiše pošeptal: „Vílo počasí ty a tvé kamarádky jste prokázaly velikou odvahu. Proto tu perlu přijměte jako dar od nejzářivějšího kamene. Pilně ji střež"

Najednou se ozval třesk a přišel s ním i temný útok. Winx hned poznali kdo to je. Byla to (teď už) temná pětka. Rozpoutal se hrozný boj o perlu s mocí Lederu. Útoky přicházely ráz na ráz. Jeden zprava, druhý zleva. Prásk muří temnota zasáhla, Bloom. Jedna po druhé padala k zemi. Iris viděla, že se vše na čem stavěli, hroutí. Dostala nezvladatelný vztek. Kolem těla se jí rozzářila aura moci. Poslední smrtící temný útok mířil na místo kde víly Winx ležely. Čaroděje i Trix to odpudilo a zahodilo, kdo ví kam. Už měla dojem, že omdlí, když si vzpomněla na perlu. Přiložila si jí na čelo a hned překypovala zdravím. To samé udělala Floře a ostatním. Potom se kousek od mýtinky vznesly a vrátily se do pokoje v Alfeey. Všechny se sesedly do kruhu okolo polštářku, na kterém perla ležela. Všechny byly velmi zamyšlené. Takže si nevšimli, že dovnitř vletěl červeno žlutý ptáček. Ptáčátko pak udělalo nenormálně rychlí nálet na technu. Ta si ho, ale v poslední chvíli všimla a uhnula. Po jejím manévru si ho všimli i ostatní. Co to je, vyjekla Stella, když na jí ptáček udělal to samé jako Tecně. Těsně pře ní to však vyrovnal a sedl si jí na hlavu. Pak sebou zatřásl a načechral si peří. Poposkočil a nebezpečně zvedl ocas. Stella vyjekla a ptáče vylekala tak že znovu zakroužil po pokoji a sneslo se pár centimetrů od perly.

„Ty ale jsi!" zlobila se Musa na Stellu. „Vždyť si ho chudáčka vylekala."

Ptáčátko zatím rozpačitě na dívky hledělo a poskakoval na místě. Najednou hop a klof. Ptáček sezobl perlu a nevině si prohlížel vyšokované obličeje. Potom si škytl a změnil barvu z červeno žluté na duhovou. To způsobila i okolní síla perly. Dívky se na ráz na tvorečka vrhly, aby jim neuletěl. Ten však včas vzlétl a znovu začal kroužit po pokoji. Po deseti minutách marného lovu se pokusili, seslat na ptáčka kouzlo rovnou tři osoby. Byly to Bloom, Flora a Iris. Flora chytací, Bloom znehybňovací a Iris přivolávací. Když ho Musa převzala, vyčarovala prostornou klec a po té co jej vložila dovnitř. Teprve pak zrušila působení kouzel. „Jak z něj tu perlu, ale dostaneme?" ptala se Stella.

To je legrační, že se ptáš zrovna ty" prohlásila Tecna.

Co to snad nemyslíš vážně?

Ale myslím. Dostane se z něj jedině přirozeným způsobem a to znamená, že ji musí vykadit.

„Já ty bobky prohlížet nebudu!" ohradila se Stella. „Já se o něj postarám." rozhodla Iris. Už dlouho jsem chtěla mít ptáčka, jenže pokoje na Lilangridě k tomu nemohou sloužit. Po týdnu prohlížení trusu se perla skutečně našla, Iris si mezitím ptáčka oblíbila a dala mu jméno Duhovka.

příloha

8. kapitola


Anketa

Ohodnoťte jako ve škole jak se vám tato kapitola líbí:)

1*
100%
5

1
0%
0

2
0%
0

3
0%
0

4
0%
0

5
0%
0

Celkový počet hlasů: 5


Diskusní téma: 7. Kapitola Leder v lese přesliček

Datum: 14.06.2014

Vložil: Klára

Titulek: Musa

a jestli ji tam nedáte tak vás zbiju

Odpovědět

—————

Datum: 14.06.2014

Vložil: Klára

Titulek: Musa

a jako Musa tam není ble

Odpovědět

—————

Datum: 21.06.2014

Vložil: Flora

Titulek: Re: Musa

Musa je tam samozřejmě taky, neboj v další kapitole se o ní bude mluvit víc;)

Odpovědět

—————

Datum: 18.12.2013

Vložil: Bloom)

Titulek: :)

Moc hezká kapitola !:)

Odpovědět

—————

Datum: 18.12.2013

Vložil: Flóra

Titulek: Re: :)

dík. jo podívej se na email. jsem totiš taky nemocná:(

Odpovědět

—————

Datum: 24.06.2014

Vložil: Flojinka a Stellinka

Titulek: Re: Re: :)

Ahoj podívala by si se prosím na náš blog? děkujeme

Odpovědět

—————

Datum: 26.06.2014

Vložil: Flóra

Titulek: Re: Re: Re: :)

Klidně, ale napiš mi adresu;)

Odpovědět

—————